70 – lecie ROD „Podzamcze” w Otmuchowie – 26.09.2015 r.

Bezpośrednio po wojnie, we wrześniu 1945 roku, na Ziemiach Odzyskanych – jak je nazywano w PRL – tworzono na nowo życie. Elementem tego procesu były ogrody działkowe. Sporo ich na Opolszczyźnie obchodzi w tym roku właśnie siedemdziesięciolecie. Dobrze to świadczy o zaradności naszych dziadków.

W sobotę, 26 września w Otmuchowie zebrali się działkowcy „Podzamcza” by świętować i Dzień Działkowca i jubileusz Ogrodu. Po czerwonym dywanie wchodziło się do przystrojonej świetlicy.  Przed wejściem witał nas prezes ROD Bolesław Wolak i dwoje stewardów, służących pomocą gościom.

Świetlica też wyglądała odmiennie. Skromna wystawa plonów i okazałymi dyniami na początku, rozstawione stoły pięknie nakryte no i odmienieni działkowcy. Odmienieni strojami i nastrojem. Czuć było atmosferę świętowania.

Spotkanie otworzył B. Wolak, który przedstawił historię Ogrodu, wymienił nazwiska prezesów i powiedział o aktualnej sytuacji ROD. Po nim głos zabrali goście: prezes PZD Okręgu Opolskiego Bartłomiej Kozera i sekretarz Urzędu Miejskiego w Otmuchowie  Zdzisław Cholewiński. Obaj życzyli działkowcom Udanych zbiorów i zdrowia. Praca na działce nie zawsze jest przyjemna, ale męczymy się ze względu na spodziewany efekt. Tedy chodzi o to, aby nic i nikt nie przeszkodził w oglądaniu tego efektu. Prezes Okręgu Opolskiego wręczył prezesowi ROD puchar prezydium Krajowej Rady PZD i dyplomy Eugeniusza Kondrackiego, prezesa PZD oraz puchar i dyplom przyznany przez prezydium Okręgu Opolskiego.

Po części oficjalnej wystąpił zespół artystyczny Pieśni i Tańca w Otmuchowie. Artyści zaśpiewali, często przy wtórze sali, wiązankę piosenek przede wszystkim z repertuaru „Śląska”. Nagradzane były ich popisy gromkimi brawami, bo trzeba to przyznać, że brzmieli ładnie.

Ostatnia, ale najdłuższa, część to konsumpcja i zabawa. Trwało do niemal do północy. Oczywiście, zjedliśmy wszystko, co podano, bo było smaczne i bawiliśmy się do końca.

Zespół Medialny OZO PZD

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ OZO