Bezpieczeństwo naszych działek.

     Każdego roku na terenie Okręgu Opolskiego PZD odnotowywanych jest ok. 20 przypadków podpaleń altan działkowych. Sprawcami podpaleń niejednokrotnie są złodzieje, którzy w ten haniebny sposób próbują zatrzeć ślady swojej działalności. Ale nie tyko. Zdarza się że są to zwykli wandale, często młodociani.  Niestety jak pokazuje praktyka w wielu przypadkach mimo podjęcia czynności przez funkcjonariuszy Policji sprawcy pozostają nieznani.

        Apelujemy zatem, aby w okresie jesienno – zimowym, w którym to coraz rzadziej odwiedzamy nasze ogrody nie zostawiać w altanach cennych rzeczy. Narzędzia ogrodnicze, takie jak kosiarki są cennym łupem dla złodziei. Dlatego powinniśmy przenieść je do naszych piwnic i garaży. Warto również zastanowić się nad ubezpieczeniem naszych altan szczególnie tych nowych, wartościowych. Mimo, iż ubezpieczenie z pewnością stanowi dodatkowy wydatek to w przypadku aktu wandalizmu nie pozostajemy bez środków na odbudowę zniszczeń.

    Przebywając na działce powinnyśmy zwracać uwagę na podejrzane osoby przebywające na terenie ogrodu. O przypadkach krzątania się na terenie ogrodu obcych osób, szczególnie w okresie zimowym powinniśmy zawiadamiać Policję. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszego mienia w głównej mierze zależy od naszej czujności oraz czujności naszych sąsiadów.

Tomasz Ośródka – Okręg Opolski PZD