Czytajcie „działkowca”! – 05.10.2016

Sięgnij po najnowszy, październikowy numer „działkowca” – niezbędny i doskonały przewodnik podczas jesiennych prac na działce, który doradzi też m.in. jak dokonać najlepszych wyborów podczas zakupów, ponieważ właśnie w tym czasie nabywamy i sadzimy wiele nowych roślin!

● Chcecie zobaczyć jak działkowcy obchodzili swoje wielkie święto? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie obszerną relację z Krajowych Dni Działkowca 2016 w Zabrzu połączonych z Jubileuszem 35-lecia PZD!

Mamy jesień i czas na ogrodnicze zakupy! Doradzamy na co warto zwrócić uwagę, jakie są nowości, co może okazać się szczególnie przydatne podczas jesiennych prac, a także jakie odmiany i formy roślin stają się szczególnie modne. Zamieszczamy też rozmowy z działkowcami na temat ich jesiennych preferencji zakupowych! Polecamy również jesienny katalog sklepu „działkowca”w środku numeru!

● Poznajcie najpiękniejsze działki! Zobaczcie nagrodzone zgłoszenia z zeszłorocznego konkursu„Moja Działka”. Prezentujemy dwie działki: pp. Anny i Jarosława Jesionków z ROD im. A. Mickiewicza w Bielsku-Białej oraz pp. Anny i  Pawła Januszczak-Deredas z ROD „Oaza” w Piotrkowie Trybunalskim, które wyróżniają się m.in. efektowymi  rabatami i kącikami wypoczynkowymi!

 

● Jak działkowcy wypoczywają na działkach, co uprawiają i czym się mogą pochwalić? Zajrzyjcie do naszego bloku reportaży, w którym publikujemy relacje z ogrodów z różnych rejonów kraju!

● Październik to dobra pora na sadzenie wielu kwiatów cebulowych, w tym czosnków ozdobnych, z których szczególnie polecamy niezwykle efektowne odmiany czosnków olbrzymich. Duży wybór cebul kwiatowych oferujemy też na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Jak urządzić działkę uwzględniającą różne potrzeby młodych rodzin z dziećmi? Doradzamy jak to zrobić i dlaczego warto uwzględniać również uprawy warzyw i owoców. Zamieszczamy też gotowy, przykładowy projekt działki, z dwiema opcjonalnymi wersjami kwatery sadowniczej!

● Czy znacie grusze azjatyckie? Ich owoce wyglądem przypominają jabłka i mają bardzo smaczny, soczysty miąższ a rośliny są odporne na choroby i mróz. Warto je mieć! Polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl.

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli jak wzmocnić rośliny przed zimą.

● Najlepsze odmiany jabłoni i gruszy.

● Niezawodne pnącza.

● Rośliny, które nie boją się suszy.

● Pielęgnujemy oczko wodne.

● Zakładamy sad.

● Sadzimy róże.

● Robimy przysmaki z dyni.

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

 źródło: strona internetowa Krajowej Rady PZD