Czytajcie „działkowca”! – 17.06.2016

Na rynku ukazał się już najnowszy, lipcowy numer „działkowca” –  pełen aktualnych porad pomocnych w letniej uprawie działki a także zdrowym, wakacyjnym wypoczynku!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne, najważniejsze informacje na temat najważniejszych wydarzeń w Związku i w ogrodach!

● Co dzieje się aktualnie na działkach? Zajrzyjcie do naszego bloku reportaży, w którym publikujemy relacje z ogrodów z różnych rejonów kraju, gdzie działkowcy opowiadają o swoich uprawach, osiągnięciach i planach na sezon!

● Jak „zdrowo” korzystać z wakacji? W naszym wakacyjnym poradniku doradzamy jak podczas letniego wypoczynku i wyjazdów być w świetnej formie i nie mieć żadnych kłopotów!

● Jaki powinien być idealny działkowiec i sąsiad? Jakie zachowania są bardzo pożądane w ogrodzie a czego robić nie powinniśmy? Z pewnością warto przypomnieć sobie zasadyogrodowego savoir-vivre’u. A dzięki temu lepsza atmosfera do pracy i wypoczynku gwarantowane!

● Wbrew pozorom wynikającym z nazwy, róże parkowe mogą być z powodzeniem sadzone na działkach. Wyróżniają się m.in. okazałym wzrostem i łatwością uprawy. Warto poznać najlepsze ich odmiany!

Poznajcie najnowsze trendy w sztuce ogrodowej prezentowane na Chelsea Flower Show 2016! Ta londyńska wystawa co roku gromadzi rzesze amatorów i profesjonalistów i stanowi inspirację dla miłośników ogrodów z całej Europy!

Wiele bylin wyróżnia się znacznymi rozmiarami i wyrazistym wyglądem. Z ich pomocą można tworzyć na działce piękne akcenty, bujne, kwitnące rabaty a nawet roślinne ściany. Polecamy te najpiękniejsze i niezawodne! Również na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Wiecznie zielone iglaki to bardzo ważny element działki. Jednak zamiast jednorodnych kompozycji, znacznie lepiej tworzyć z nich aranżacje mieszane z bylinami i krzewami. Zamieszczamy trzy bogate przykłady takich kompozycji, kolorowych i efektownych! Atrakcyjne iglaki również na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Czy wiecie że szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków, mogą wywoływać reakcje stresowe? Doradzamy co robić aby dobrze sobie radzić a nawet zapanować nad stresem! Polecamy też skuteczne zioła na stres.

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli letnie cięcie drzew.

● Wykopujemy cebule kwiatowe.

● Choroby pomidorów i ogórków.

Remontujemy ogrodzenia, drewnianą architekturę i altanę.

● Przyrządzamy pyszne owocowe desery.

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „Działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami! 

Źródło: Krajowa Rada PZD