Czytajcie „działkowca”! – 20.12.2017

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze obszerny materiał o Nadzwyczajnym Krajowym Zjeździe PZD oraz o uchwalonych na nim zmianach w Statucie PZD!

● Zobaczcie relacje ze znakomicie zagospodarowanego i utytułowanego ROD im. II Armii Wojska Polskiego w Poznaniu oraz ROD „Irys” w Rudzie Śląskiej –  stanowiącego dla wielu prawdziwy zielony azyl po trudnej pracy w kopalni w tym typowo górniczym mieście!

● Rośliny w formie niewielkich drzewek zawsze przyciągną uwagę i uatrakcyjnią każde miejsce. Które z nich są najpiękniejsze, najbardziej niezawodne i najlepiej sprawdzą się na działkach? Proponujemy kilkanaście gatunków i odmian, które oprócz pięknego pokroju zachwycą także kwiatami lub oryginalnymi liśćmi!

● Zawsze zielone byliny to wspaniały pomysł na to, aby nasz ogródek był  atrakcyjny również zimą. Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany do zastosowań okrywowych, na rabaty i skalniaki a także do małych kompozycji!

● Wybierając rośliny na działkę, warto kierować się również ich zapachem. Poznajcie najpiękniej pachnące gatunki i odmiany! Wyjaśniamy też fenomen zapachu: dlaczego rośliny pachną i skąd się on u nich bierze? Jaki może mieć wpływ na umysł? Są również zapachy, które leczą!

● Na działkach często spotyka się duże, stare drzewa owocowe, które mogą wydawać się kłopotliwe i zastanawiamy się nad ich usunięciem. Wcale tak jednak nie musi być! Wystarczy trochę o nie zadbać i odpowiednio przyciąć by przeżyły swoją drugą młodość a i my możemy skorzystać na wspaniałych owocach odmian, których próżno by szukać w handlu!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – przechowujemy warzywa i owoce.

● Budujemy mostek nad oczkiem wodnym.

● Najlepsze iglaki okrywowe.

● 10 x tak dla biodynamiki!

● 3 pomysły na rabaty atrakcyjne zimą!

● Planujemy uprawę współrzędną w warzywniku.

● Przyrządzamy zdrowe i pyszne surówki!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

źródło: Krajowa Rada PZD