Dzień Działkowca w ROD „Relax” w Praszce – 13.08.2016 r.

Dożynki w tym ogrodzie mają swoją tradycję. Obchodzone są corocznie i mają wysokie społeczne uznanie. W dniu 12 sierpnia 2016 r. nie było inaczej. Przybyli miejscowi notable, z burmistrzem Praszki Jarosławem Tkaczyński na czele, PZD reprezentował Bartłomiej Kozera, prezes Okręgu. Impreza zaczęła się od zabaw dla dzieci, którzy chętnie w nich uczestniczyli. Potem wystąpiła Ochotnicza Straż Pożarna z Praszki, popisując się gaszeniem płonącego samochodu.

Działkowcy wystawili swoje plony – wśród warzyw w oczy się rzucał bocian misternej roboty. Korpus miał z kapusty pekińskiej, na szyję poszedł por, nogi to marchewki, dziób paprykowy. Piękny pomysł. Bukiety także były pełne inwencji.

Część oficjalna to odznaki brązowe i srebrne PZD, dyplomy wyróżniającym się działkowcom oraz nagrody dla wystawiających warzywa, owoce i kwiaty. Potem były przemowy gości i zabawa taneczna. Towarzyszył jej grill, beczka piwa i doskonałe humory.

Ogród liczy niewiele ponad 200 działkowców. W zabawach uczestniczyła niemal połowa. A wszyscy bawili się świetnie. To zasługa dobrze funkcjonującego zarządu z prezesem Edwardem Szańcem na czele.