Dzień Działkowca w ROD Tęcza w Kędzierzynie Koźlu – 18.08.2018

W dniu 18 sierpnia br. w Tęczy zrobiło się kolorowo z dominacją dwu barw, mianowicie  żółtej i zielonej, a więc barw związkowych. Działkowców, prócz prezes Alicji Kurkowskiej, witała okazała wystawa plonów, które rzeczywiście w tym roku były i jakościowo, ilościowo znakomite. Wystawa plonów prezentowała zarówno warzywa, jak i owoce, ale także kwiaty. Ogród „Tęcza” należy bowiem do tych, w których dominuje tradycja, przeważają działki warzywno – owocowe. Niewiele jest tych modnych, co to stawiają na małą architekturę. I całe szczęście, bo odchodzi się już na Opolszczyźnie od działek wyłącznie rekreacyjnych.

Nie było nagradzania najlepszych, bo wszyscy są dobrzy, była natomiast  świetna zabawa, połączona z konsumpcją. A jedliśmy rzeczy, których nie mamy w domu. Na przykład chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Oczywiście tańczono, śpiewano, słowem bawiono się setnie do późnych godzin nocnych. Dzieci nasze i wnuki także się bawiły w oddzielnym miejscu, miały swoje słodycze i swoje gry.

 W ten sposób zadość stało się tradycji – pracujemy oddzielnie, ale świętujemy razem. Dość dużo działkowców wraz z rodzinami przybyło na swoje święto i nikt nie żałował tego, że przyszedł.

Teresa Strzelec
Wiceprezes Okręgu Opolskiego PZD