Dzień ojca i dzień matki w ROD “Oaza” w Strzelcach Op.

Zgodnie z rocznym kalendarzem imprez ROD “Oaza” w Strzelcach Opolskich, pierwsza impreza odbyła się 26.05 i był to dzień matki, a w minioną niedzielę 23.06 dzień ojca.

Wróćmy wspomnieniami do Dnia Matki 🙂 Wykorzystując artykuły papiernicze, dzieci zrobiły dla mam piękne laurki, później przenieśliśmy się na plac przy świetlicy gdzie odbywały się konkurencje z udziałem dzieci i mam.

W dzień ojca , dzieci robiły krawaty z papieru, które później ozdabiały. Również odbywały się przeróżne konkurencje, z zaangażowaniem tatusiów. Np. Strzał do bramki z związanymi oczami po wcześniejszym 3 krotnym obróceniu się, skoki w workach, ubijanie białek, krzesełka, przeciąganie liny i kalambury. Zabawa była przednia 🙂

Jedną z najbardziej emocjonujących atrakcji był przyjazd straży pożarnej i policji. Dzieciaki, pod czujmy okiem dorosłych, mogły “zwiedzać” pojazdy, przymierzać stroje bojowe, lać z węża strażackiego itd.

Nie zabrakło także drobne poczęstunek dla dzieci chrupki, paluszki, soczki, lody oraz upominków. I tak oto w miłej atmosferze nasi działkowcy wraz z dziećmi mogli beztrosko spędzić czas.

Aleksandra Kopij Prezes ROD “Oaza” w Strzelcach Op.