Jubileusz 40-lecia ROD im. Hetmana Zamojskiego w Byczynie. 17.09.2016 r.

Bardzo okazale wypadła w sobotę 17 września uroczystość Jubileuszu czterdziestolecia Ogrodu w Byczynie. Zebrało się sporo działkowców. Przybył prezes Okręgu Opolskiego PZD Bartłomiej Kozera oraz gospodarze Gminy Byczyna  – burmistrz Robert Świerczek oraz wiceburmistrz Katarzyna Zawadzka

Uroczystość prowadził prezes ROD Stefan Żurek. Przedstawił on zwięzłą historię Ogrodu, skupiając się na zmianach personalnych, które dokonywały się w minionych latach. Po czym zaprezentował zasłużonych działkowców do odznaczeń srebrną i brązową odznaką zasłużonego działkowca PZD.

W drugiej części uroczystości wręczono nagrody dla najlepszych działkowców. Mianowicie w konkursie na produkty z działki oraz w konkursie na najładniejszą działkę produkcyjną, najbardziej zmodernizowaną oraz działkę rekreacyjną. Bardzo okazale wyglądały kosze z warzywami i owocami z działki. Nagrodzeni odebrali dyplomy i rzeczowe upominki.

Z gości głos zabrali prezes Okręgu oraz Burmistrz. Pierwszy mówił o zmianach funkcji działek w minionym 35-leciu PZD. O tym jak funkcja produkcyjna zmienia się w zdrowotną, jak rozrasta się funkcja terapeutyczna działki. O znaczeniu ogrodu w miejskich warunkach. Drugi mówił o dobrym włodarzu miasta, któremu na sercu leży dobro działkowców. Obaj mówcy złożyli działkowcom serdeczne życzenia i wyrazili nadzieje na spotkania za dziesięć lat. Trzecia część, konsumpcyjno – zabawowa, przeciągnęła się do późna. W sumie bardzo ładna i pożyteczna impreza.