Jubileusz 70 – lecia ROD „Odra” w Opolu – 5.10.2015

W piątkowe popołudnie, 2 października 2015 r. o godz. 17.00 spotkali się działkowcy największego w Opolu ogrodu, mianowicie ROD „Odra” , by świętować swoje 70-lecie i cieszyć się plonem tego roku. Stawili się bardzo licznie, bo nie zmieścili się w świetlicy i trzeba było ustawić dodatkowo ogromny namiot.

DSCF1211Zjawili się też goście. A przybyli: Bartłomiej Kozera – prezes PZD Okręgu Opolskiego, Marcin Ociepa – przewodniczący rady Miasta, Tomasz Garbowski i Patryk Jaki – posłowie do Sejmu RP. Przybył również proboszcz pobliskiej parafii ks. Stanisław Dworzak.

Uroczystości rozpoczął prezes „Odry” Zygmunt Popielarczyk krótkim przypomnieniem historii ogrodu, momentami tragicznej, bo doświadczanego przez powodzie, szczególnie tę z 1997 roku. Potem nastąpiło wyróżnianie zasłużonych działkowców. Wręczono odznaki brązowe, srebrne i złoty sporej grupie członków PZD z tego ogrodu. Następnie uczczono tych działkowców, którzy mieli najładniejsze działki. Otrzymali oni dyplomy i talony do sklepu ogrodniczego. A trzeba przypomnieć, że tutaj jest ta działka, która została uznana za najładniejszą w okręgu opolskim, mianowicie działka pani Małgorzaty Rajfur. Odebrali oni dopiero dzisiaj nagrodę przyznaną przez Prezydium Okręgowego Zarządu.

Z kolei głos zabrał ks. Proboszcz, który podziękował za zaproszenie, życzył działkowcom niezakłóconej pracy i sukcesów oraz zdrowia. Zaprosił również na specjalnie zamówioną przez zarząd mszę niedzielną.

Część oficjalną przerwano na konsumpcję. Podano pyszny bogacz, w miarę ostry, nasycony mięsem. Zespół medialny zajadał się nim, gdy na stole zjawiła się golonka. Kucharz ogrodu gotował ją i piekł na nieznane nam sposoby, ale była pyszna, obfita w znany Zespołowi Medialnemu zestaw smaków. Działkowcy otrzymali specjalne kartki żywnościowe, które były podstawą otrzymywania posiłków.

Gdy nasycono się jadłem, nastąpiło przejście do dalszych części uroczystości. Głos zabierali goście – posłowie T. Garbowski i P. Jaki. Życzyli działkowcom zdrowia, gratulowali jubileuszu, cieszyli się z sukcesów ogrodu.

Następnie wręczono dyplomy tym, którzy mają działki najdłużej. Uczczono tych, którzy uprawiają ogródek powyżej czterdziestu lat. Trzeba powiedzieć, że ci z najdłuższym stażem mają działkę już pięćdziesiąt lat. Gratulacje złożył im prezes Z. Popielarczyk. Dołączył się do tego Bartłomiej Kozera, który wręczył prezesowi ROD, w imieniu Prezesa PZD Eugeniusz Kondrackiego, piękny puchar, dyplom i spory pakiet książek do biblioteki ogrodowej. Wręczył także puchar ufundowany przez Prezydium OZO PZD oraz dyplom i książki. W swoim wystąpieniu prezes B. Kozera mówił o sensie pracy na działce, o ekologicznych wartościach ruchu działkowego oraz złożył działkowcom serdeczne życzenia.

Po czym zaczęły się tańce. Było świetnie.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

FOTO Galeria – ZAPRASZAMY

Zespół Medialny OZO