KOMUNIKATY KRAJOWEJ RADY PZD!!! – 02.12.2015 r.

coin-search-iconKomunikat KR PZD: Opłaty w ROD bez zmian

 W dniu 25 listopada 2015r KR PZD podjęła decyzje finansowe odnoszące się do wszystkich ROD prowadzonych przez PZD. Jak wynika z przyjętych uchwał, w 2016 r. te z obciążeń finansowych działkowców, o których wysokości decyduje KR PZD, mają pozostać na tegorocznym poziomie.

Notary-iconKomunikat KR PZD w sprawie regulacji stanu prawnego gruntów ROD

Krajowa Rada PZD na posiedzeniu w dniu 25 listopada 2015 r. zapoznała się ze stanem zaawansowania działań w zakresie regulacji stanu prawnego gruntów ROD na podstawie art. 76 ustawy o ROD. Temat jest na bieżąco monitorowany, gdyż regulacja stanu prawnego gruntów ROD jest niezwykle istotna dla dalszego ich funkcjonowania oraz zabezpieczenia praw działkowców i PZD. Dotychczas zakwalifikowano1684 ROD o powierzchni bliskiej 10tyś ha do regulacji stanu prawnego na podstawie art. 76 ustawy o ROD.

money-iconKomunikat KR PZD w sprawie pomocy finansowej dla ROD 

 Polski Związek Działkowców w trzech kwartałach 2015 roku przekazał na rzecz 368 rodzinnych ogrodów działkowych środki finansowe w formie dotacji w wysokości blisko 2 miliony 700 tysięcy złotych. Środki przeznaczane są dla ROD, które podejmują się realizacji zadań inwestycyjnych związanych z budową nowej lub modernizacją istniejącej ogólnoogrodowej infrastruktury.