Konkurs na Najpiękniejszy Kosz Dożynkowy 2022 – ROZSTRZYGNIĘTY!

W sobotę 3.09.2022 r. w Brzegu podczas uroczystości Wojewódzkiego Dnia Działkowca został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy kosz dożynkowy. Do konkursu wystawionych zostało 22 koszy, które stanowiły dekorację sceny podczas uroczystości. Komisja po wnikliwym obejrzeniu wszystkich koszy postanowiła przyznać:

Kategoria: Ozdobne rzeźby warzywno-owocowe
Miejsce I kosz z ROD “Relaks” w Praszce
Miejsce II kosz z ROD “Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu
Miejsce III kosz z ROD “Brzeg” w Brzegu

Kategoria: Nowoczesny kosz warzywno-kwiatowo-owocowy 
Miejsce I kosz z ROD im. Wł. Reymonta” w Praszce
Miejsce II kosz z ROD “Ikar” w Polskiej Nowej Wsi
Miejsce III kosz z ROD “Kolejarz” w Brzegu K

Kategoria: Tradycyjny kosz warzywno-kwiatowo-owocowy 
Miejsce I kosz z ROD “Ceramik” w Tułowicach
Miejsce II kosz z ROD “Metalowiec” w Brzegu
Miejsce III kosz z ROD “Omex” w Głuchołazach

Pozostałe ogrody uczestniczące w konkursie: ROD “Zgoda” w Kietrzu, ROD “Aster” w Opolu, ROD “Podzamcze” w Otmuchowie, ROD “Słonecznik” w Brzegu, ROD “Nadzieja” w Paczkowie, ROD “Przyszłość” w Namysłowie, ROD “kopciuszek” w Opolu, ROD “Relaks” w Brzegu, ROD “Zacisze” w Kędzierzynie-Koźlu, ROD “Źródełko” w Oleśnie, ROD “Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu, ROD “Relaks” w Starej Kuźni, ROD “Transportowiec” w Brzegu.

Nagrody za zajęcie I i II miejsca w konkursie ufundował Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła. I miejsce: Trzonek, Grabie do liści, kultywator i aerator obrotowy firmy Fiskars, II miejsce: wieszak na narzędzia, sekator kowadełkowy, kompostownik, grabki motyczka. Nagrody za zajęcie III miejsca oraz dla pozostałych koszy biorących udział w konkursie ufundował Okręgowy Zarząd PZD w Opolu. III miejsce: warnik, pozostali: kalendarze na 2022 rok, termos, czapka z logo PZD, nasiona. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy wszystkim autorom wspaniałych koszy dożynkowych, wszystkie kosze były bardzo piękne i starannie wykonana co świadczy znakomicie o ich autorach.

Ewa Majewska
St. instruktor ds. ogrodnictwa
OZ PZD w Opolu