Oficjalne otwarcie nowej siedziby PZD – Okręgu Opolskiego w Opolu

W dniu 5 grudnia do nowej siedziby zjechała cała Opolska Rada Okręgowa PZD by uczestniczyć w niebywałym zdarzeniu, mianowicie oficjalnym otwarciu nowej siedziby. Jest to bowiem trzeci lokal władz w Opolu. W latach 1950 – 1983 zarząd mieścił się w trzech pokojach przy ul. Reymonta. Potem do 2 listopada br. zajmował jedno piętro w domu działkowca ogrodu, który wyszedł ze struktur PZD. Teraz zajmuje budynek w spokojnej dzielnicy blisko centrum miasta.

Uroczystość otworzył prezes Okręgu Bartłomiej Kozera, który przypomniał historię i prezesów władz okręgowych od Bohdana Andrzejewskiego do Antoniny Boroń. Poinformował o telefonie prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, który nie mógł przybyć, ale gorąco pozdrawia uczestników uroczystości. Zebrani barwami odpowiedzieli na pozdrowienia.

Uroczystość przeplatana była zwiedzaniem pomieszczeń. Poziomów jest pięć. Dwa poniżej parteru, parter i dwa powyżej. Co pół piętra jest jeden lub dwa pokoje. Od magazynu, toalet i pokoju socjalnego na -2, poprzez sekretariat i gabinet prezesa połączony z pokojem na zebrania Zarządu na -1, aż do pokoi pracowników biura na każdym półpiętrze.

Członkowie Rady bardzo pozytywnie zrecenzowali lokal, jego wygląd i wyposażenie. Nie obyło się bez jego zestawiania z poprzednim lokalem, a przez to wyrażeniem wielkiego uznania dla Zarządu Krajowego PZD za dotację, bez której zakup budynku byłby niemożliwy.

Rozmowy prowadzone były przy kawie i zakąskach w miłej atmosferze.

Rafał Gerlich

Inspektor ds. terenowo-prawnych