Pierwszy Dzień Wiosny w ROD „Odra” w Opolu

W czwartek 21 marca 2019 r. uczniowie klas 1-3 Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 im. A. Mickiewicza w Opolu uczestniczyli w XIII Rajdzie Czternastki pn. „Wiosenne inspiracje”. Zanim dzieci wyszły ze szkoły w klasach przygotowywały prace plastyczne związane z tematem Rajdu a także oglądały projekcje filmów dla dzieci o tematyce wiosennej.

Dzieci w dwóch grupach pod opieką wychowawczyń oraz instruktorów okręgowych i ogrodowych z ROD „Odra” w Opolu wyruszyły na spacer alejami ogrodu działkowego, aby wspólnie obserwować zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie i szukać zwiastunów wiosny. Wspólnie odgadywaliśmy nazwy roślin i przyglądaliśmy się wiosennym kwiatom a były to: barwne krokusy i cebulice, pierwiosnki i przebiśniegi, ciemierniki, ranniki i żonkile. Uwadze ich nie umykały również drzewa i krzewy (forsycje, magnolie, leszczyny) a także wylatujące z hotelu owadziego murarki ogrodowe.

Zafascynowane przyrodą dzieci spacer zakończyły w Domu Działkowca ROD „Odra” w Opolu gdzie zjadły ciepły posiłek przygotowany przez szkołę a także napiły się ciepłej herbaty. Zarząd ROD natomiast dla każdego uczestnika Rajdu miał przygotowany wafelek i jabłko.

Rajd został zorganizowany przez ROD „Odra” w Opolu, w szczególności
Leona Kukielkę i Rajmunda Grajcara – okręgowych instruktorów SSI, wspólnie z Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 14 im. A. Mickiewicza w Opolu.

Ewa Majewska
Instruktor ds. ogrodnictwa