ROD “Aster” Dzień Działkowca

Tegoroczne obchody Dnia Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Aster” odbyły się 7 września br.  Uroczystość wpisana jest już w kalendarz stałych imprez na terenie naszego ogrodu. Podobnie jak w minionych latach pogoda nas nie rozpieszczała. Pogoda wie co lubią działkowcy i tak po upalnych sierpniowych dniach przyszła kolej na deszczową aurę. Nie przeszkodziło to jednak działkowcom w uczestniczeniu w obchodach swojego święta.

Uroczystość rozpoczęła prezes Ewa Rola witając zaproszonych gości jak i przybyłych działkowców. Podobnie jak w poprzednich latach odznaczono zasłużonych dla ogrodu działaczy. Odznakę srebrną w tym roku otrzymała wieloletnia przewodnicząca  Komisji Rewizyjnej ROD Aster pani Małgorzata Bednarek-Młynek. Wręczono również dwie odznaki brązowe działkowcom szczególnie zaangażowanym w życie ogrodu w minionym roku. Byli to pan Mykhailo Dutka oraz Karol Normantowicz.

Zarząd RROD Aster zorganizował dla działkowców wewnętrzny konkurs „Moja działka – tu pracuję i odpoczywam”. Przez cały rok przeglądał działki pod kątem ich zagospodarowania i aktywności działkowców na swojej działce. Na szczególne uznanie zasłużyła w tym roku działka nr 7 państwa Barbary i Leszka Dziedzic. Działka tętniła życiem już od wczesnej wiosny. Korzystają z niej trzy pokolenia rodziny. Jest wzorem do naśladowania, bo wydaje się że tak właśnie powinno być w rodzinnych ogrodach.

W tym roku również przygotowaliśmy konkurs wiedzy ogrodniczej. Tematem były „Szkodniki – jak uchronić nasze uprawy” .  Zwycięzca konkursu otrzymał pamiątkowy puchar.

Zapewniony ciepły posiłek, smaczne surówki i przepyszne ciasta upieczone przez nasze Panie nadały niezapomnianego smaku uroczystości. Oprawa muzyczna zapewniła, że mimo nieustającego deszczu działkowcy ROD Aster bawili się do późnych godzin wieczornych.