ROD “Aster” w Opolu, pierwsze dożynki na Opolszczyźnie – 6.08.2016 r.

Już zamykamy sezon. W Okręgu Opolskim rozpoczęły się święta plonów. Trwać będą do początków października. Jak zwykle zaduma nad czasem miesza się z zabawą.

W ROD Aster w Opolu w dniu 5 sierpnia 2016 roku odbyły się pierwsze w Okręgu Opolskim Dni Działkowca. Ogród jest maleńki, liczy trochę mniej niż 50 działek, ale jest bardzo zintegrowany. Tworzy autentyczną wspólnotę, w której nie tylko wszyscy się znają, ale współdziałają na rzecz całości.

Działkowców powitała prezes Ewa Rola, która przypomniała działkowcom i gościom historię Ogrodu. Potem głos zabrał prezes OZ PZD Bartłomiej Kozera. Mówił o wartości ogrodu i działki, z punktu widzenia zdrowia duchowego i somatycznego człowieka.

Po wręczeniu odznaczeń zasłużonym rozpoczęto liczne konkursy, przerywane konsumpcją. Skusiliśmy się na grochówkę i była znakomita. Z konkursów najbardziej podobał się nam ten macany. Z zza zasłony trzeba było, posługując się tylko zmysłem dotyku, zgadnąć nazwę warzywa lub owocu. Konkursy były liczne, niektóre poważne, na przykład dotyczyły wiedzy działkowej, niektóre zabawne – rozbijanie bani z niespodzianką (mając zawiązane oczy).

Zabawa taneczna trwała do północy, a maleńki ogród bawił się niemal w komplecie.

jean_victor_balin_arrow_orange_rightZapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjąć OZ PZD w Opolu 

Zespół Medialny OZ PZD