Święto Plonów w „Działkowcu Opolskim” w Opolu – 5 wrzesień 2015

DSC06380W dniu 5 września 2015 roku na dziedzińcu przed Domem Działkowca przeprowadzona pierwszą część uroczystości. Nieoficjalnie zaczęły się one o 16.00 od zwiedzania wystawy plonów, podziwiania bukietów w konkursie kwiatowym i konsumpcji ciast w konkursie na wypieki. Wszystkie te konkursy rozstrzygali działkowcy, wrzucając kartkę z numerem wybranego kosza, bukietu czy ciasta.

O godz. 17.00 rozpoczęły się oficjalne uroczystości od przemówienia prezes Ogrodu Urszuli Masiuk. Po czym głos zabrał prezes OZO PZD Bartłomiej Kozera, który powiedział, że „Działkowiec Opolski” jest o 30 lat młodszy od pierwszych w Europie ogrodów działkowych i działkowcy winni czuć się spadkobiercami tej blisko 90 – letniej historii. Prezes OZO mówił o idei ogrodnictwa działkowego, o roli działki w życiu człowieka, o jej funkcjach.

Następnie rozstrzygnięto konkursy i wręczono nagrody za najsmaczniejsze ciasto, najpiękniejszy kosz, tutaj godny odnotowania jest sukces członka zarządu Michała Sury oraz na najpiękniejszy bukiet. Po czym uczestnicy uroczystości zastali zaproszeni na smaczny żurek z wkładką (kiełbasa, jajko) oraz kanapki ze smalcem i ogórkiem kiszonym.

Wszystkie miejsca na sali były zajęte, a nastrojowe melodie, przypominające radio “Pogoda” zachęcały do tańca. Bawiono się do północy.    

 

Bartłomiej Kozera Prezes OZO PZD w Opolu