SZKOLENIE INSTRUKTORÓW SSI W OPOLU – 15.02.2016

W dniu 12 lutego 2016 r. w siedzibie PZD – Okręgu Opolskiego w Opolu  odbyła się trzecia z zaplanowanych sześciu rejonowych szkoleń instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej (SSI). W szkoleniu uczestniczyli instruktorzy SSI oraz kandydaci na instruktorów z okolic i miasta Opola.

DSC_0023

Prezentowane przez wykładowców zagadnienia obejmowały:

 DSC_0021DSC_0052
1. Przegląd organizmów pożytecznych i metody zwiększeniach ich populacji w ogrodach, rośliny przeznaczone na nawozy zielone wraz z ich charakterystyką i możliwością zastosowania na działkach, jak utrzymać glebę na działce w dobrej strukturze – właściwości fizykochemiczne i chemiczne gleby – mgr Elżbietę Bień z Zespołu Szkół Rolniczych im. Godlewskiego w Nysie.

2. Cięcie i formowanie drzew owocowych, terminy cięć, cechy dobrego materiału szkółkarskiego, odmiany polecane do uprawy, nowości na rynku sadowniczym –  mgr Grzegorz Karaś z PHU OGRODNIK.

DSC_0084 DSC_0069 DSC_0052 DSC_0040

Po wykładach teoretycznych nastąpił pokaz praktyczny cięcia odnawiającego korony drzew, który był okazją do sprawdzenia swojej wiedzy przez uczestników szkolenia. Przy tej okazji uczestnicy szkolenia zadawali liczne pytania dotyczące rozpoznawania chorób i szkodników drzew owocowych oraz metody ich zwalczania.

DSC_0043

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał książkę „Ekologiczna ochrona roślin na działkach” sfinansowaną ze środków Krajowej Rady PZD.

 A już w środę tj. 17.02.2016 r. zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie do Brzegu
– ROD „Brzeg” w Brzegu, ul. Prochowa 1 (dolna sala), godz. 10:00

Ewa Majewska
Instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD w Opolu

big-tv8-arrowZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z POZOSTAŁYCH SZKOLEŃ INSTRUKTORÓW SSI