Wojewódzkie Dni Działkowca w Opolu!

herb_pow_opolskiZapadła decyzja o wspólnej, z urzędem marszałkowskim, organizacji Wojewódzkich Dni Działkowca – Opole’2016. Po wizycie, przed dwoma tygodniami, grupy działkowców na czele z prezesem OZ Bartłomiejem Kozerą u Marszałka Województwa Andrzeja Buły odbyło się 8 sierpnia kolejne spotkanie, tym razem plenerowe, w miejscu tegorocznych dożynek w ROD „Działkowiec Opolski” w Opolu. Udział w cropped-godlo.gifspotkaniu wzięli prócz Marszałka Województwa także wicemarszałek Szymon Ogłaza oraz niektórzy dyrektorzy departamentów.

Ustalono, że impreza dożynkowa odbędzie się 10 września 2016 r. w ROD im. Działkowca Opolskiego przy ul. Sosnkowskiego 29. A będzie przebiegać pod hasłem bioróżnorodności i będzie miała, poza częścią oficjalną, postać festynu, angażującego nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Postanowiono zaprosić do udziału mieszkańców pobliskiego, trzydziestotysięcznego osiedla im. AK. Ustalono również osoby odpowiedzialne za szczegółowe kwestie dotyczące dożynek.

Podjęto również decyzję o tym, że w latach następnych we wrześniu odbywać się będą, z udziałem władz samorządowych, dożynki we wszystkich miastach powiatowych na Opolszczyźnie, a podsumowaniem będą wojewódzkie Dni Działkowca.

Bartłomiej Kozera 

 strzalka_prawo_zoltaOkręgowe Dni Działkowca – Jubileusz PZD – Opole 2016

 

PLAKAT na dzień działkowca