Zakończył się miesięczny cykl szkoleń instruktorów SSI

kep(1)Mijający miesiąc obfitował w cykl specjalistycznych szkoleń dla instruktorów ogrodowych, okręgowych i krajowych Społecznej Służby Instruktorskiej oraz kandydatów na instruktorów ogrodowych w całym Okręgu Opolskim. Spotykaliśmy się w miejscowościach: Kluczbork, Krapkowice, Opole, Brzeg, Kędzierzyn–Koźle, NysaCelem szkoleń było pogłębienie wiedzy instruktorów fachowych m.in. z zakresu działań ekologicznych na działce, pozachemicznej ochrony roślin, a także cięcia drzew.

Swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną dzielili się wykładowcy mgr Elżbieta Bień z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, która prowadziła wykłady m.in. na temat działań ekologicznych na działce, organizmów pożytecznych i metody zwiększeniach ich populacji w ogrodach, roślin przeznaczonych na nawozy zielone, utrzymania gleby na działce w dobrej strukturze oraz  mgr Grzegorz Karaś z PHU OGRODNIK a także mgr inż. Zbigniew Sokołowski z Gospodarstwa Sadowniczego w Domaszkowicach, którzy prowadzili wykłady teoretyczne z sadownictwa wzbogacone pokazami praktycznymi cięcia i formowania korony drzew.

Uczestnicy szkoleń zadawali liczne pytania, wymieniali się własnymi doświadczeniami, dyskutowali niejednokrotnie jeszcze długo po zakończeniu szkolenia, ale przede wszystkim mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Ponadto każdy uczestnik szkolenia otrzymał m.in. książkę „Ekologiczna ochrona roślin na działkach” sfinansowaną ze środków Krajowej Rady PZD. Reasumując, lutowy cykl szkoleń dla instruktorów SSI był udany, niezwykle owocny i pożyteczny.

W związku z zakończeniem cyklu szkoleń chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim Wykładowcom i Uczestnikom szkoleń, mając nadzieję, że zdobyta  wiedza w wymierny sposób przełoży się na Państwa sukcesy zawodowe i osobiste.  Nasze podziękowanie nie obejmuje zakresu samego szkolenia, które było niezwykle uczące i wartościowe, dotyczy ono również przyjacielskiej atmosfery jaka panowała, dobrych relacji, jakie się nawiązały, wspólnie spędzonego czasu. Ten kurs jest doskonałym dowodem na to, że szkolenia nie są tylko miejscem nauki, ale także spotkaniem specjalistów, którzy chcą podzielić się tym, co najcenniejsze – doświadczeniem. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję się spotkać podczas organizacji kolejnych, równie udanych szkoleń.

Z najlepszymi życzeniami
OZ PZD w Opolu
Arrow iconZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ