Czytajcie „działkowca”! – 19.03.2018

Uwaga: na rynku od 20 marca najnowszy, kwietniowy numer „działkowca” – nie wolno go Wam przegapić! W okresie wiosennego szczytu prac na działkach skorzystajcie z porad największego na rynku magazynu ogrodniczego z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

● Otwieramy nową rubrykę: „Porady prawne dla działkowców”, znaleźć w niej będzie można wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze tematy związane z walnymi zebraniami w ROD! Odpowiemy m.in. na pytanie „Czy opiekun działki może zamiast działkowca brać udział w walnym zebraniu”.

● Trudno wyobrazić sobie wiosnę na działkach bez kwiatów cebulowych, które wnoszą na rabaty całe bogactwo barw. Polecamy zarówno te popularne, jak i mniej znane gatunki. Doradzamy jak tworzyć z nich ciekawe kompozycje na rabatach, skalniakach, w pojemnikach, a nawet na cebulowych łąkach kwietnych!

● Jak atrakcyjnie udekorować na Wielkanoc dom, balkon, taras? Warto do tego celu wykorzystać m.in. rośliny pochodzące z działki, dzięki czemu uzyskamy niepowtarzalny, naturalny efekt!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze znaleźć można m.in.: „Komunikat Krajowego Zarządu PZD ws. rejestracji zmiany Statutu PZD w KRS”, „Rzecznik Praw Obywatelskich odpowiedział ws. projektu ustawy reprywatyzacyjnej”, „Miesięcznik „działkowiec” najczęściej kupowanym pismem ogrodniczym”, „Siedziby dla zarządów ROD”, „Będzie nowelizacja Regulaminu ROD”. Tematy te to ważna wiedza dla każdego działkowca!

 

● Klasyczny czerwony pomidor nigdy nie wyjdzie z mody w ogródku i na stole. Jednak co roku pojawiają się coraz bardziej fantazyjne odmiany, które nie tylko oryginalnie wyglądają, ale również wspaniale smakują! Polecamy m.in. odmiany ciemne, pomarańczowe, zielone, żółte, a nawet pstre. Warto je mieć!

● Polecamy drugą część najnowszego programu ochrony roślin na działkach! Profesor Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie,  opisuje jak przewidywać i zwalczać choroby, które z pewnością wystąpią w bieżącym roku!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – kwietniowe wysiewy.

● Kupujemy gotową altanę.

● Tniemy róże.

● Pielęgnujemy trawnik po zimie.

● Przyrządzamy warzywne przysmaki na wielkanocny stół!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

Najnowszy „działkowiec” w sprzedaży już od wtorku 20 marca. Zachęcamy do lektury! Z pewnością warto!

źródło: Krajowa Rada PZD