Dzień Działkowca w ROD “Kopciuszek” w Opolu

W sobotę 25 sierpnia 2018 r. o godz. 14-tej zarząd ROD „Kopciuszek” przy licznym udziale sponsorów zorganizował dla swoich działkowców i ich rodzin otwarty Dzień Działkowca ‘2018. Uczestniczyła w nim znamienita część działkowców oraz zaproszeni goście na czele z Prezydentem Miasta Opola Panem Arkadiuszem Wiśniewskim oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych ogrodów.

100_3923

Otwarcia uroczystości dożynkowych dokonała prezes Zarządu ROD Czesława Chyłka, która przywitała zaproszonych gości oraz tak licznie przybyłych działkowców wraz z rodzinami (zebrani podkreślali, że Pani prezes to chyba musi mieć dobre znajomości na tzw. „górze” bo i pogoda dopisała pomimo, że przez chwilę trochę siąpiło). Następnie wygłosiła referat wprowadzający, w który przedstawiła walory ogrodu, któremu ma zaszczyt przewodniczyć, jednocześnie dziękując całemu zarządowi oraz komisjom działającym w ogrodzie za ich dotychczasową pracę, wszystkim działkowcom, którzy swoją postawą przyczynili się do tego, że ogród  wygląda tak estetycznie. Za ten trud zarząd wystąpił o uhonorowanie srebrnymi i brązowymi odznaczeniami działkowymi kilkunastu działkowców a ich dekoracji w imieniu zarządu okręgowego PZD dokonał członek Okręgowego Zarządu Zygmunt Popielarczyk. Wyróżniono również kilkunastu działkowców listami pochwalnymi i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Następnie głos zabrali: Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, który serdecznie podziękował za zaproszenie życząc dalszych sukcesów w pracach na rzecz ogrodu oraz przedstawiciel zarządu okręgowego PZD Zygmunt Popielarczyk, który pogratulował wyróżnionym jak również wszystkim działaczom tego ogrodu za ich codzienny trud jaki ponoszą aby ogród ten wyglądał tak jak wygląda (widać to m.in. po dekoracji jaka została przygotowana na tą uroczystość) – czyli wspaniale, czego wyrazem były tak liczne odznaczenia i wyróżnienia.

100_3913

Na tym część oficjalną zakończono i przystąpiono do biesiadowania przy suto zastawionych stołach potrawami, które przygotowano własnymi rękami przez grupę ochotników a było się czym objadać (m.in. bigos, grochówka, bogracz, kiełbasa, paszteciki, smalec, ogórki, różnego rodzaju ciasta, kawa, herbata, napoje itd.). W spaleniu nabytych podczas konsumpcji kalorii pomocną dłoń wyciągnął do licznie zebranych działkowców zespół „JAR Groupe”, który przez cały czas umilał pobyt grając wspaniałe „kawałki” do tańca. Bawiono się oczywiście na „parkiecie trawiastym” oraz małym kręgu betonowym ale nikomu to nie przeszkadzało. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Zygmunt Popielarczyk
Członek OZ PZD w OPolu