Dzień Małego Działkowca w Głuchołazach – 22.07.2017 r.

W Głuchołazach na Opolszczyźnie są trzy ogrody działkowe – duży ROD Sudety, średni ROD “Nad Białką” i mały ROD “Omex”. Jednak mały jest wielki. Każdego roku zaskakuje nowymi inicjatywami. W tym roku w dniu 22 lipca zorganizował Dzień Małego Działkowca pod nazwą „Nr 112 Przyjacielem Dziecka”. Na plac przed działkowcem zajechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i patrol policji, a dzieci wszędzie mogły zaglądnąć, wszystkiego dotknąć i włączyć syrenę, alarm czy choćby klakson.

Uroczystość otworzył prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego “Omex” Marian Ptak, który powitał gości. Po czym głos zabrał Bartłomiej Kozera – prezes Okręgu Opolskiego. Mówił o tym, że wobec dzieci mamy podwójną odpowiedzialność – nie tylko tę ponoszoną, za zło, ale też braną, obowiązani jesteśmy świadczyć im dobro. Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński mówił o radości, jaką dzieci potrafią przeżywać w zetknięciu z rzeczami stanowiącymi przedmiot ich miłość. Oba mówcy gratulowali ogrodowi pomysłu i życzyli udanej zabawy.

A bawić się miał kto, bowiem przybyło bardzo wiele dzieci z rodzicami, dziadkami a zabawom nie było końca. Przede wszystkim tym organizowanym przez zarząd. Wielką popularnością cieszyło się wyimaginowane zoo i rzeczywiste bąble. A że pogoda była cudna, więc bawiono się świetnie. W ramach konsumpcji spożyto znakomitą grochówkę, którą przygotował zarząd.

Postanowiono, że w każdą trzecią sobotę lipca dzieci będą się bawić w ROD Omexie. Taki Dzień Dziecka bis.

Przy okazji tego święta ROD “Sudety” rozdał swoim działkowcom nagrody za najładniejszą działkę, w dwóch kategoriach – rekreacyjną i warzywno-sadowniczą.