Głuchołazy, ROD “Omex” na Złotych Ścieżkach – 06.04.2017 r.

Realizując ideę otwartych ogrodów dnia 2 kwietnia 2017 roku Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,OMEX” w Głuchołazach w Okręgu Opolskim zorganizował bufet ze zdrową żywnością z okazji uroczystego otwarcia Złotych Ścieżek, czyli rowerowych ścieżek górskich. Powstały one w celach sportowych i rekreacyjnych a realizowane są  na terenie Parku Krajobrazowego Gminy Głuchołazy. Park ma walory zdrojowe, bo miasto znane jest z leczenia chorób układu krążenia.

DSC_9061

W ramach współpracy między Głuchołaskim Klubem Kolarskim „Victoria” a ROD “Omex” przygotowaliśmy kilka potraw, m. in. grochówkę, wysoko ocenioną przez konsumentów, sos bollognese a do niego kilka ciekawych dań kulinarnych. W spotkaniu przy stole uczestniczyły władze Miasta, ale grono ucztujących było bogatsze, choć najważniejsi byli młodzi kolarze i był mistrz kolarski, znany nie tylko na Opolszczyźnie, Franciszek Surmiński.

Jesteśmy nie tylko świetnymi działkowcami, ale zupełnie dobrze spisaliśmy się jako kucharze. Toteż każdy, niezależnie od pozycji i funkcji, był zadowolony ze smaków  naszych potraw.

DSC_8800

Jednocześnie Ogród przekazał na potrzeby Klubu Kolarskiego kilkadziesiąt metrów plexi glassu, który został wykorzystana do przygotowania tabliczek kierunkowych prowadzących na Złote Ścieżki.DSC_8773

Prezes ROD ,,OMEX” w Głuchołazach
Marian Ptak