Sierpniowy „Mój Ogródek” – 21.07.2017

W sierpniowym numerze „Mojego Ogródka” przedstawimy pomysły na ogrodowe oszczędności.W 25 punktach doradzimy jak zadbać o oszczędności własnego czasu, pieniędzy, miejsca na działce, poprawę jakości pracy, a także zdrowia.

Podpowiemy, jak umiejętnie urządzić atrakcyjny kącik z roślinami szuwarowymi, który zmieści się nawet na bardzo małej działce.

Pomożemy zadbać o estetykę działki proponując roślinne obwódki, idealnie zasłaniające rabatowe niedoskonałości, np. bezlistne pędy bylin i krzewów.

Doradzimy, jak i kiedy ciąć korony drzew owocowych, zwłaszcza wiśni i czereśni, a także jak stworzyć ciekawy 3-strefowy owocowy klomb.

Sprawdzimy także, czy tak polecany ostatnio czystek jest rzeczywiście dobry na wszystko?

Szczególnie polecamy:

Pomysły na rabatę – Tylko u nas znajdziecie gotowe aranżacje roślinne, które z łatwością można przenieść na własną działkę i zastosować, np. przy trawniku, trasie, bądź w rogu działki. Skorzystaj, warto!

Jeżówki o wielu twarzach – To modne ostatnio rośliny, które proponujemy w superodmianach! Są łatwe w uprawie i pasują na każdą działkę. Sprawdźcie, jakie są niezwykłe i jak szybko mogą odmienić jej wizerunek!

Sezon na przetwory – To cykl dla tych, którzy dbają o zdrowie. Sprawdźcie, jakie przetwory owocowo-warzywne można robić w sierpniu. Znajdziecie tu dużo praktycznych rad i przepisów.

Czy bać się zaskrońca? – Masz zaskrońca na działce? Jeśli tak, to ciesz się, bo to bardzo pożyteczny wąż, który nie robi nam krzywdy, a zjada szkodniki! Podpowiemy też jak odróżnić go od żmii.

źródło: Krajowa Rada PZD