Szkolenie SSI Okręgu Opolskiego PZD

W dniach 6- 7 grudnia 2019 r. Okręg Opolski Polskiego Związku Działkowców w Opolu zorganizował szkolenie fachowe Społecznej Służby Instruktorskiej, które odbyto się w ośrodku wypoczynkowo -szkoleniowym „Zielony” na Turawie.

Bartłomiej Kozera – Prezes OZ PZD w Opolu

W ramach dwudniowego szkolenia licznie przybyli Okręgowi Instruktorzy SSI zdobywali wiedzę z zakresu: wdrażania Otwartego Programu Oświatowego PZD, Fitoterapii i leków roślinnych, Naturalnych kosmetyków, Hortiterapii, Zasad urządzania rabat, Przepisów dotyczących stosowania środków ochrony roślin oraz prawa w PZD. Wykłady zaszczyciły swoją obecnością dr inż. Marta Czaplicka – Pędzich, dr inż. Ewelina Gudarowska oraz prof. Regina Dębicz – wykładowczynie, na co dzień pracujące ze studentami na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, które w ramach wykładu podzieliły się z uczestnikami szkolenia swoją wiedza i bogatym doświadczaniem praktycznym oraz Andrzej Zugaj z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu, który przedstawił przepisy i środki ochrony roślin dopuszczone do stosowania na terenach ROD.

dr inż. Marta Czaplicka-Pędzich
dr inż. Ewelina Gudarowska
prof. Regina Dębicz

O głębokim zainteresowania omawianymi tematami najlepiej świadczyły liczne pytania oraz długie dyskusje, jakie prowadzono w trakcie wykładów. Uczestnicy szkolenia zapewnili, że nowo zdobyta wiedza będzie dalej przekazywania w opolskich rodzinnych ogrodach działkowych, co pomoże sprawić, że nasze ogrody będą jeszcze piękniejsze, a działkowcy zdrowsi.

Tomasz Ośródka
inspektor ds organizacyjno-prawnych
OZ PZD w Opolu