Wyróżnienie dla opolskiej działkowiczki w konkursie krajowym pn. „Zatrzymać lato – konkurs fotograficzny”

Uchwałą Krajowego Zarządu PZD nr 418/2022 z dnia 13.10.2022 r. w/s rozstrzygnięcia konkursu krajowego pn. “Zatrzymać lato – konkurs fotograficzny” Pani Teresa Magdy z ROD “Relax” w Polskiej Nowej Wsi otrzymała specjalnie wyróżnienie w konkursie za dodatkowe walory edukacyjne wpisujące się w programy PZD, w szczególności program “Bioróżnorodność na działkach w ROD”.

Pani Teresa zaprezentowała w konkursie 5 fotografii ukazujących ptaki na jej działce w ROD. W nagrodę za specjalnie wyróżnienie otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1000,00 zł i pamiątkowy dyplom. Poniżej prezentujemy konkursowe zdjęcia, chociaż znacznie więcej można zobaczyć w zakładce naszego autorstwa – Tropem Ogrodów Opolszczyzny: Życie ptaków w ROD na Relaxie w PNW.

Dwa grubodzioby na  40-letniej jabłonce, które wiosną chętnie przylatują do karmnika obok jabłonki.

Dzięcioł duży na pergoli, który również karmnikiem nie gardzi a na fotografii karmi młodego samczyka.

Ostatnie zdjęcie (tytułowe artykułu) to wilga na borówce amerykańskiej, którą wyjątkowo upatrzyła sobie w tym roku. Widać, że owoce bardzo jej smakują i karmi nimi młode wilgi. Serdecznie gratulujemy wgranej Pani Tereso i czekamy na kolejne intersujące zdjęcia z ROD “Relax” w Polskiej Nowej Wsi.

Ewa Majewska
St. Instruktor ds. ogrodnictwa
OZ PZD w Opolu