Klub Aktywnego Seniora w Krapkowicach – 29.05.2022 r.

W niedzielne południe, 29 maja w ROD im. Kościuszki w Krapkowicach uroczyście otwarto  KAS. W świetlicy ogrodowej zgromadziło się wielu działkowców, którzy zasiedli przy rozłożonych szachownicach, a prezes ROD Władysław Maj przypomniał działkowcom, a i gościom, jak i obecnym mediom, historię PZD, dzieje ogrodu. Potem głos zabrali goście, najpierw wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura, potem prezes Okręgu Opolskiego PZD Bartłomiej Kozera, a na końcu burmistrz miasta Andrzej Kasiura.

Klub powstał dzięki pomocy finansowej miasta i oferuje działkowcom, przez cały rok, bowiem świetlica jest ogrzewana, możliwość gier planszowych, tenisa stołowego, a przede wszystkim spotkań i rozmów, bowiem starość kojarzy się zwykle z samotnością. W sezonie letnim KAS oferuje wspólne wycieczki piesze i rowerowe, spotkania z ciekawymi ludźmi  i szkolenia fachowe z zakresu uprawy działki.

Pani Marszałek mówiła o wadze życia społecznego i przez to randze Klubu, prezes Okręgu przekonywał, ze starszy wiek może być miły, a Burmistrz mówił o zadaniach miasta w zakresie pomocy seniorom i roli na tym tle Klubu.      
W części nieoficjalnej działkowcy bądź to rozgrywali partyjki szachów, bądź obserwowali mecz ping-pongowy Burmistrza z chętnymi, bądź prowadzili – przy kawie – ożywione dyskusje.     

Bartłomiej Kozera Prezes PZD-Okręgu Opolskiego