Opole w Krajowych Dniach Działkowca 2021 – 30.09.2021

Krajowy Zarząd PZD zaprosił pięć osób z naszego Okręgu do zdalnego udziału w uroczystościach. Byli to prezes Okręgu Bartłomiej Kozera, przewodniczący OKR Roman Żurkowski, laureatki konkursy krajowego „ROD 40-lecia PZD” – prezes ROD Źródełko w Oleśnie Brygida Pulka i Anna Jędrak  oraz Jadwiga Miller, której ogród – ROD Kolejarz w Kędzierzynie – Koźlu, został w tym samym konkursie wyróżniony.

W pięknie przygotowanej sali, na dużym ekranie uczestnicy uroczystości wysłuchali wystąpienia Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego i podzielili się chlebem dożynkowym. Prezes Okręgu wręczył Romanowi Żurkowskiemu medal Bene Meritum.

Po czym wręczył puchary przedstawicielkom ROD Źródełko – laureatkom wspomnianego konkursu i ROD Kolejarz – wyróżnionym w konkursie. Oprócz pucharu były dyplomy, kalendarze i cebulki kwiatów do wykorzystania w ogrodzie. Opolscy uczestnicy czwartkowych uroczystości w skupieniu wysłuchali potem wystąpień laureatów i gości, po czym na zakończenie podzielili się tortem.    

Pomysł synchronizacji uroczystości krajowych z okręgowymi jest ciekawy, jednak nie zastąpi spotkania face to face w naturze, ale mamy czas pandemii.

                                                                    

Bartłomiej Kozera
Prezes OZ PZD w Opolu 

http://pzd.pl/artykuly/25756/188/Krajowe-Dni-Dzialkowca-30-wrzesnia-2021.html