Wigilijne spotkanie działkowców u Marszałka Andrzeja Buły

W czwartek 19 grudnia aktywiści opolscy PZD – członkowie Okręgowej Rady i  Okręgowej Komisji Rewizyjnej – spotkali się na wieczerzy wigilijnej u Marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły. Goście przybyli w komplecie z prezesem Opolskiej Rady Bartłomiejem Kozerą oraz przewodniczącym  OKR Romanem Żurkowskim na czele.

Przybyłych powitała dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Barbara Kamińska, która omówiła dotychczasową współpracę obu partnerów. Marszałek Buła serdecznie powitał liderów ruchu działkowego Opolszczyzny. Stwierdził, że jako gospodarz województwa wysoko ocenia działkowców, ich inicjatywy, wkład w życie Opolszczyzny. Wyraził nadzieję, że naturalna tendencja by scedować aktywność na liderów jest wśród działkowców jest przełamana, widział bowiem w Głuchołazach, na Okręgowych Dniach Działkowca, zaangażowanie wszystkich. Wyraził nadzieję na korzystną współpracę w przyszłości.  

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła

Dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Barbara Kamińska

Bartłomiej Kozera mówił o polach współpracy obu partnerów (tu czytaj), o konieczności  ochrony środowiska naturalnego, co jest elemencie troski o zdrowie, mówił o potrzebie dofinansowania ogrodów, które same często nie dają sobie rady. A  także o tym, czym może ruch działkowcy wzbogacić życie społeczne Opolszczyzny – chodzi o wkład działkowców w  kapitał społeczny i kulturowy naszego regionu.

Prezes Okręgu Opolskiego PZD Bartłomiej Kozera

Po wystąpieniach podano wieczerzę ( czerwony barszcz z uszkami, ryby, pierogi, krokiety, ciasta), które smakiem nie odbiegały od domowych. W trakcie kolacji głos zabrali Andrzej Buła i dyr. B. Kamińska. Marszałek potwierdził konieczność doposażenia finansowego działkowców, a pani dyrektor zapowiedziała kolejne spotkanie, tym razem programowe, dotyczące współpracy na rok 2020.

Wieczerzę zakończyły życzenia, które złożyli sobie goście i gospodarze.

Tomasz Ośródka