„Od juniora do seniora” w ROD “Aster” w Opolu

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym “Aster” w Opolu w dniu 29.07. odbyło się kolejne spotkanie pokoleń. Impreza ta jest organizowana w ramach Programu Rozwoju Społecznego ROD.  Celem jest integracja środowiska działkowców w naszym ogrodzie.

W tym roku spotkanie poprowadziły animatorki z firmy Figielek z Niemodlina.

Dla najmłodszych było zorganizowane wiele atrakcji.

Mimo niezbyty zachęcającej aury cieszyło się dużą frekwencją. Przy dźwiękach muzyki żadne akrobacje sportowe nie stanowiły trudności. Bańki mydlane w nowoczesnym wydaniu i wata cukrowa oczywiście cieszyły wszystkie dzieci. Niewątpliwie największą atrakcją był dmuchany zamek  oraz tatuaże.  Z tej możliwości skorzystali nawet starsi uczestnicy spotkania.

Jak przystało na spotkanie pokoleń my starsi też mieliśmy swoje atrakcje. Korzystając z tego, że dzieci zajęte były swoimi  zabawami, przy kawie i słodkościach mieliśmy okazję do  bardzo ciekawych dyskusji. Głównym tematem oczywiście były pochwały z uzyskanych tegorocznych. Zbiorów. Panie dzieliły się przepisami na pikle i sałatki warzywne. Panowie rozmyślali o planowanych inwestycjach w ogrodzie. Oczywiście wspomniano też o organizowanych w PZD konkursach zarówno tych lokalnych, okręgowych jak i krajowych.

Spotkanie integracyjne było bardzo udane.

Prezes ROD Aster

Ewa Rola