Dzień Działkowca w ROD “Odra” w Opolu

W dniu 25 września 2021 r. działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego “Odra” w Opolu uroczyście obchodzili Dzień Działkowca połączony z Jubileuszem 40-lecia Polskiego Związku Działkowców. Uroczystość zorganizowana została w domu działkowca, a uczestniczyli w niej działkowcy z rodzinami oraz proboszcz kościoła pw. Bł. Czesława w Opolu.

Uroczystość prowadził I Wiceprezes Zarządu ROD “Odra” Rajmund Grajcar, który przybliżył zebranym historię ruchu działkowego w Polsce oraz powstania Polskiego Związku Działkowców. Poruszył także temat potrzeby kontaktu z przyroda i znaczenia działki w dzisiejszych czasach. W dalszej części uroczystości jako, że jubileuszem PZD zbiegło się 75-lecie ogrodów działkowych w mieście Opolu przyznane zostały medale i odznaczenia związkowe. Wręczenia odznaczeń dokonali I Wiceprezes ROD Rajmund Grajcar wraz z Członkiem Zarządu Leonem Kukielką.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał Ks. Proboszcz Rafał Bałamucki, który gratulował jubileuszu, życzył zdrowia działkowcom podziwiając i błogosławiąc tegoroczne plony. Kosz dożynkowy został przygotowany przez działkowiczkę Henrykę Kukielkę i prezentowany jest w kościele pw. Bł. Czesława w Opolu.

Zakończenie części oficjalnej było sygnałem do rozpoczęcia konsumpcji i zabawy tanecznej do późnych godzin.

Ewa Majewska
Instruktor ds. ogrodnictwa
OZ PZD w Opolu