DZIEŃ DZIAŁKOWCA W ROD „ODRA” w Opolu

W minioną sobotę 1 września 2018 r. o godz. 16 zarząd ROD „Odra” zorganizował dla swoich działkowców i ich rodzin Dzień Działkowca . Otworzył go prezes ROD Zygmunt Popielarczyk, który na wstępie przywitał przybyłych na gości: Prezydenta Miasta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, członka zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego Pana Szymona Ogłazę wraz z małżonką Anną, proboszcza parafii pw. Błogosławionego Czesława ks. Rafała Bałamuckiego, starszego inspektora Patrolu EKO Straży Miejskiej w Opolu      Pana Leszka Gawrońskiego oraz przybyłych na uroczystość działkowców i ich rodziny.

Uroczystość dożynkową rozpoczęto od hymnu działkowców. Następnie Prezes ROD „Odra” wygłosił referat, w którym przedstawił zgromadzonym sukcesy ogrodu (porażki również). Po wysłuchaniu referatu przystąpiono do wręczenia dyplomów i talonów do sklepu ogrodniczego „Zielono mi” grupie działkowców wyróżnionych w ogrodowym konkursie na wzorowo uprawianą działkę. Wyróżnień tych dokonał Prezes ogrodu w asyście Wojewódzkiego Instruktora Ogrodowego, członka zarządu ROD „Odra” Pana Leona Kukielki. Goście otrzymali natomiast książki na  pamiątkę.

IMG_0514

Po części oficjalnej ks. Proboszcz przywitał się z wszystkimi działkowcami osobiście, wygłosił przy tym wspaniałą mowę, poświęcił kosz dożynkowy oraz chleb i równocześnie zaprosił zebranych na mszę świętą w intencji działkowców Opola, którą zamówił nasz ogród, odbyła się ona w niedzielę 2 września o godz. 10-tej. Kolejno głos zabierali Pan Prezydent Arkadiusz Wiśniewski, który w swoim wystąpieniu m.in. pogratulował zarządowi tak wspaniale przygotowanej imprezy życząc jednocześnie dobrych zbiorów na uprawianych działkach i udanej zabawy. Następnie głos zabrał Pan Szymon Ogłaza, który serdeczne podziękował za zaproszenie i jako, że  jednocześnie jest naszym działkowcem podzielił się z nami swoimi uwagami na tematy działkowe i życzył nam wszystkiego najlepszego. Jako ostatni z zaproszonych gości głos zabrał Pan Leszek Gawroński, który podzielił się z nami uwagami m.in. na temat ekologii na działkach, życząc nam udanego świętowania w tak wspaniałych warunkach. Na zewnątrz szalała prawdziwa ulewa, która nam wcale nie przeszkadzała a wręcz przeciwnie była bardzo potrzebna.

DSCN0088

Po tych wystąpieniach Prezes ogrodu zaprosił wszystkich zebranych do konsumpcji potraw m.in. takich jak bogracz czy też golonka przygotowanych przez naszych działkowców Państwa Marię i Andrzeja Wituch oraz Adelę i Kazimierza Grzebień. Na stołach były również ciastka, napoje zimne oraz kawa i herbata. Niestety nasi goście musieli nas trochę wcześniej opuścić (nie mniej chociaż częściowo zapoznali się ze smakiem tych potraw, bardzo je chwaląc) ze względu na inne obowiązki, w tym dniu odbywało się wiele imprez i musieli również w nich uczestniczyć ale nasi działkowcy przyjęli to ze zrozumieniem i pożegnali ich gromkimi brawami. Kiedy już częściowo zaspokojono apetyt przystąpiono do zbijania nabytych podczas konsumpcji kalorii, pomagał nam w tym nasz działkowiec Tadeusz Berlik, który zabawiał nas do godz. 23. Opuszczający imprezę – byli bardzo zadowoleni – żegnali się z nami ze słowami na ustach – do zobaczenia za rok.

Zygmunt Popielarczyk
Prezes ROD “Odra”