Jubileusz 50-lecia ROD im. Mickiewicza w Nysie – 28.08.2019

W minioną sobotę, 24 sierpnia 2019 r., w nyskim ogrodzie noszącym imię naszego Wieszcza odbyła się połączona uroczystość – Dzień Działkowca i Jubileusz półwiecza ogrodu. Preludium uroczystości stanowiła zabawa najmłodszych, którzy często z rodzicami kręcili kółeczka z tygryskiem, tulili się do niego a potem, gdy zaczęła się dorosła impreza, zdobywali dmuchany zamek.

Działkowcy tymczasem zaczęli hucznie, bo od odpalenia armatki przez Nyskie Bractwo Kurkowe. A potem prezes ROD Bogdan Fil przedstawił krótko historię ogrodu i liczne zaszczyty, jakie były udziałem najpierw POD potem ROD i jego działkowców. Prezes Okręgu PZD w Opolu Bartłomiej Kozera powiedział o współczesności ogrodów działkowych, o sukcesach i trudnościach i pogratulował jubilatom.

W drugiej części Prezes Bogdan Fil wręczył nagrody tym działkowcom, których działki wyróżniły się w ogrodowym konkursie na wzorową działkę oraz zwycięzcom w ogrodowym konkursie szachistów. Z okazji jubileuszu pamiątkowymi statuetkami uczczono tych działaczy, którzy w przeszłości zasiadali w zarządach Ogrodu. Na koniec części oficjalnej wystąpił chór mieszany nyskich emerytów „Czerwony Goździk”, który odśpiewał z werwą kilka mniej lub bardziej znanych piosenek. Zabawa taneczna zakończyła uroczystość, która trwała do północy.

Prezes PZD-Okręgu Opolskiego Bartłomiej Kozera