Jubileusz ROD “Kopciuszek”w Opolu – 03.09.2019

Jubileusz ROD Kopciuszek w Opolu

Antyczna baśń o Kopciuszku mówi wprost coś przeciwnego niż ludowa mądrość polska. Wedle tej ostatniej nie szata zdobi człowieka, lecz człowiek szatę. Tymczasem baśniowego  Kopciuszka właśnie szata odmieniła. ROD Kopciuszek uwierzył baśni, bo na swój jubileusz trzydziesto pięciolecia  przebrał się w niezapomniane stroje. Już od wjazdu drogę zdobiły ornamenty działkowe. A scena wydarzenia, czyli teren ogólny ROD wprost mienił się barwami owoców i warzyw i kolorowych wstążek.  

Uroczystość zaszczycili Barbara Kamińska, Dyrektor Biura Dialogi i Partnerstwa Urzędu Marszałkowskiego oraz Bartłomiej Kozera, prezes Okręgu Opolskiego PZD. Przybyli także prezesi zaprzyjaźnionych opolskich ogrodów z ROD Zalesia, ROD Stokrotki oraz ROD Działkowca Opolskiego.

Były przemowy, krótka historia ogrodu przedstawiona przez prezes Czesławę Chyłkę, były odznaczenia i nagrody dla działkowców najbardziej aktywnych, mających najładniejsze działki, słowem ceremonia godna była 35 –lecia. Także występ chóru mieszanego „Złota Jesień” z Opola był znakomitą oprawą wydarzenia.

Trzeba oddać zarządowi, że posiłki, które rozdawano, a także ciasta i nalewki sam wytworzył, przygotował i wydawał. W sumie włożył w to mnóstwo wysiłku, za który podziękowali zgromadzeni działkowcy.  

 Całość imprezy miała charakter pikniku, gdyż w przepięknej scenerii trawy i drzew działkowcy siedzieli, leżeli na kocach, wygodnie rozkładali się na leżakach, słowem radowali się z ostatniego, słonecznego i wakacyjnego dnia.

                                                                                                   bk