Ruch działkowy Anno 2020

Podsumowaliśmy mijający rok by dowiedzieć się ilu  nowych działkowców mamy w Okręgu Opolskim. W latach poprzednich zmieniało się średnio 1600 działkowców, w rezultacie zmiany dzierżawcy. Ten rok zaowocował rekordową liczbą 2100 nowych działkowców. A  to  znaczy, że „netto” przybyło w Okręgu 500 działkowców.

Rekordowy był lipiec wówczas ponad 800 użytkowników otrzymało klucze do działki. Potem był już spadek, kolejne miesiące przynosiły zmiany mniejsze o jedną trzecią. Nie sprawdziła się zasada, że im większe miasto, tym zainteresowanie działkami większe. Co prawda Opole to czwarta część nowych działkowców, ale potem idzie Brzeg i Nysa, gdzie więcej osób uzyskało działkę niż w innych większych miastach Opolszczyzny. Niestety południe Okręgu, gdzie mamy najwięcej wolnych działek, zanotowało przypływ nowych najmniejszy. 

Najbliższy rok upłynie także pod znakiem pandemii, a to znaczy że nasze działki będą znów przedmiotem większego zainteresowania społeczeństwa. Już teraz próbujemy się do tego przygotować.    

 Ewa Majewska St. instruktor ds. ogrodnictwa