X plenarne posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Opolu

W ubiegłą środę (15 czerwca) zebrała się Okręgowa Rada PZD w Opolu by przy udziale gości, osób obsługujących zebrania sprawozdawcze, podsumować  tegoroczną kampanię. Sprawozdanie składało się z dwóch elementów.  Tomasz Ośródka inspektor ds. organizacyjno – prawnych omówił wynik kampanii a w prezes Okręgu Bartłomiej Kozera  wygłosił szereg refleksji dotyczących atmosfery kampanii , jej warunków i skutków. Ten element posiedzenia zakończyła ożywiona dyskusja (tekst przemówienia)

W drugiej części Rada wysłuchała zbiorczego sprawozdania finansowego ROD w Okręgu Opolskim za rok 2021, które przedstawiła główna księgowa Anna Wiśniowska oraz zbiorczego preliminarza na rok 2022.  Ocenę obu dokumentów  – dokonaną przez Okręgową Komisję Rewizyjną PZD – zaprezentował jej przewodniczący Roman Żurkowski.

Na zakończenie Rada zapoznała się z realizacją w Okręgu programu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” przekazaną przez Malwinę Wieszołek-Moczko inspektora ds. inwestycji w biurze  Okręgu.